Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P30 PRO Crystal, 6.47" OLED capacitive Multitouch Screen
Достапност:
Шифра: 47897
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P30 PRO Crystal, 6.47" OLED capacitive Multitouch Screen resolution FHD+ 2340x1080 pixels, HDR10, Dual SIM, CPU Octa-core (2 x Cortex-A76 Based 2.6 GHz+ 2 x Cortex-A76 Based 1.92 GHz + 4 x Cortex-A55 1.8 GHz), 128GB internal memory, 6GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 980 (7 nm), GPU Mali-G76 MP10, Android 9.0 (Pie), Rear camera: Leica Quad Camera: 40 MP (f/1.6 aperture) + 20 MP (f/2.2 aperture) + 8 MP (f/3.4 aperture) + HUAWEI Time-of-Flight(TOF) Camera , Secondary camera Single camera, 32 MP f/2.0 aperture supports fixed focal length, Dust and Water Resistant Supported (IP68), Sensors: Fingerprint Ambient light Gravity proximity compass gyro Infrared, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 3.1, BT 5.0, Wireless Charge, Non-removable Li-Ion 4200 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 6GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm