Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Mate 10 lite Blue, 5.9" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 1080 x 2160 pixels, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 64GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 659, GPU Mali-T830 MP2, Android 7.0 (Nougat), Camera Dual: 16 MP + 2 MP, LED flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, Secondary camera Dual 13 MP f/2.0 + 2 MP, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Non-removable Li-Ion 3340 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 4GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela