Бренд: Asus
Краток опис: ASUS TUF-RTX3080TI-O12G-GAMING, Graphic Engine NVIDIA GeForce RT
Достапност:
Шифра: 17222
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
ASUS TUF-RTX3080TI-O12G-GAMING, Graphic Engine NVIDIA GeForce RTX 3080, PCI Express 4.0, OpenGL4.6, Video Memory: 12GB GDDR6X, Engine Clock: OC Mode - 1695 MHz (Boost Clock), Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1665 MHz , GPU Base Clock : 1440 MHz, CUDA Core: 1024, Memory Speed: 19 Gbps, Memory Interface: 384-bit, Digital Max Resolution 7680 x 4320, Interface: Yes x 2 (Native HDMI 2.1), Yes x 3 (Native DisplayPort 1.4a), HDCP Support Yes (2.3), Maximum Display Support: 4, NVlink/ Crossfire Support: No, Dimensions: 299.9 x 126.9 x 51.7 mm , Recommended PSU: 850W, Power Connectors: 3 x 8-pin, Slot: 2.9 Slot, 90YV0GU1-M0NM00
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180-citymall-rodenden2
 • Dvojno_555_SDA
 • Dvojno_555_IT
 • dvojno_WG
 • dvojno_TV
 • dvojno__MOB
 • 555-greenje
 • school
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG