Бренд: Asus
Краток опис: ASUS PRIME H270-PLUS, Intel® Socket 1151 for 7th/6th Generation
Достапност:
Шифра: 24755
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS PRIME H270-PLUS, Intel® Socket 1151 for 7th/6th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors, Chipset: Intel® H270, Memory: 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory, Integrated Graphics Processor, Supports AMD CrossFireX™ Technology, Expansion Slots: 1 x PCIe 3.0/2.0 x16, 1 x PCIe 3.0/2.0 x4, 4 x PCIe 3.0/2.0 x1, Support Raid 0, 1, 5, 10, LAN: Realtek® RTL8111H, Back I/O Ports: 2 x PS/2, 1 x DVI-D, 1 x D-Sub, 1 x HDMI, 1 x LAN, 4 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 3 x Audio jack(s), Internal I/O Ports: 1 x TPM header, 1 x COM port header, 1 x Clear CMOS jumper, Accessories: I/O Shield, 2 x M.2 screws, 1 x SCD
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • fati
  • wg
  • gaming
  • rati
  • vel
  • it