Бренд: Asus
Краток опис: ASUS Transformer PAD ME103K-1B029A White, 10.1" IPS panel 350 ni
Достапност:
Шифра: 42348
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS Transformer PAD ME103K-1B029A White, 10.1" IPS panel 350 nits, 1280*800 (WXGA), 10-finger capacitive Touch screen, Processor Qualcomm 8064 Pro 1.5Ghz Quad-Core CPU, Adreno 320, 400Mhz GPU, 1 GB RAM, 16 GB EMMC, Main Camera Rear: 2 Megapixels, Camera Front: 0.3 Megapixels, Build-in stereo speakers(high quality speakers*2), Microphone, Bluetooth 4.0, Wireless Network 802.11 a/b/g/n, Sensors: G-sensor E-compass Hall sensor, GPS + Glonass, 1 x Micro USB, 1 x Head phone/Mic-in, 1 x Micro SD (SDHC) slot/Max.64GB, Miracast, Battery 19Wh, 5070mAh, non-removable polymer battery, Operating system Android KitKat 4.4, Dimensions: 256.0(W) x 174.6(D) x 9.9 (H) mm, Weight: 575 grams, P/N: 90NK01E2-M00750
Напреден Филтер
Екран 10'' инчен
Процесор Quad Core
Меморија 1GB RAM
Слот за Мемориска Картичка ДА
GPS ДА
3G/4G LTE Network НЕ
Опција Телефон НЕ
Оперативен систем Андроид
Диск 16GB EMMC
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela