Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Mate 10 Pro Black, 6.0" AMOLED capacitive Multitouch Scre
Достапност:
Шифра: 46150
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Mate 10 Pro Black, 6.0" AMOLED capacitive Multitouch Screen, Resolution 1080 x 2160 pixels 18:9 ratio (~402 ppi density), Corning Gorilla Glass, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), 128GB internal memory, 6GB RAM memory, Chipset Hisilicon Kirin 970, GPU Mali-G72 MP12, Android 8.0 (Oreo), Camera Dual: 12 MP (f/1.6, 27mm, OIS) +20 MP (f/1.6, 27mm), Dual LED flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, Secondary camera 8 MP, f/2.0, Video: 2160p@30fps and 1080p@30/60fps, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer gyro proximity barometer compass, GPS with A-GPS support, MicroSD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, microUSB, IP67 certified - dust and water resistant, Water resistant up to 1 meter and 30 minutes, Non-removable Li-Ion 4.000 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 256GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 6GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • fati
  • gaming
  • vel
  • rati
  • it
  • bt