Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei P10 lite Gold, 4G LTE, Dual Sim, 5.2" LTPS IPS LCD capaci
Достапност:
Шифра: 45596
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei P10 lite Gold, 4G LTE, Dual Sim, 5.2" LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1080 x 1920 pixels, CPU: Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), Chipset: HiSilicon Kirin 658, GPU: Mali-T830MP2, Internal Memory: 32 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 3GB, Primary Camera: 12 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED flash, 1/2.8" sensor size, 1.25µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama, Secondary Camera: 8 MP, autofocus, f/2.0, 1080p, OS: Android 7.0 (Nougat), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.1, A2DP, EDR, LE, GPS, NFC, FM radio, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Battery: Non-removable Li-Po 3000 mAh, Dimensions: 146.5 x 72 x 7.2 mm, Weight: 146 gr
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • fati
  • wg
  • gaming
  • rati
  • vel
  • it