Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Mate 20 PRO Black, 6.39" IPS LCD capacitive Multitouch Sc
Достапност:
Шифра: 47064
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Mate 20 PRO Black, 6.39" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 3120x1440 pixels, 19:5.9 ratio FullView Display, HDR10, Dual SIM, CPU Octa-core (2 x Cortex A76 @ 2.6GHz + 2 x Cortex A76 @ 1.92GHz + 4 x Cortex A55 @ 1.8GHz), 128GB internal memory, 6GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 980 (7 nm), GPU Mali-G76 MP10, Android 9.0 (Pie), Camera triple: 40 MP f/1.8 27mm (wide), 20 MP f/2.2 17mm (ultrawide), 8 MP f/2.4, 52mm (telephoto), Secondary camera 24 MP, f/2.0, 26mm (wide), Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass barometer gyro, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Wireless Charge, Non-removable Li-Ion 4200 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 6GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela