Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Mate 20 Black, 6.53" IPS LCD capacitive Multitouch Screen
Достапност:
Шифра: 47063
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Mate 20 Black, 6.53" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 1080 x 2244 pixels, 18.7:9 ratio (~381 ppi density), HDR10, Dual SIM, CPU Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55), 128GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 980 (7 nm), GPU Mali-G76 MP10, Android 9.0 (Pie), Camera triple: 12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.3" 16 MP, f/2.2, 17mm (ultrawide) 8 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), Secondary camera 24 MP, f/2.0, 26mm (wide), Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass barometer gyro, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 4GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela