ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ

HUAWEI MateBook


HUAWEI MateBook 13 AMD


Повеќе од FullView

Погледнете за да верувате

Со 13-инчен FullView Display1, HUAWEI MateBook 13 се одликува со повеќе од импресивен екран, оживувајќи палета на бои пред вашите очи. Соодносот од 88% помеѓу екранот и телото1 ви овозможува да уживате во живописни бои и неверојатни погледи, без оглед дали ги користите за работа или забава.


HUAWEI MateBook 13 AMD FullView Display


Светол и живописен

Екранот на HUAWEI MateBook 13 со 2K резолуција (2160 x 1440) и 100% sRGB (типична вредност) открива светли и живописни слики со богати детали. Соодносот 3:2 на екранот е идеален за читање и пишување. Осветленоста на 300 јазови (типична вредност) обезбедува пријатно искуство со јасен контраст и длабочина на бојата.


HUAWEI MateBook 13 AMD 2K screen


Тело и душа

HUAWEI MateBook 13 има импресивна тежина од 1.31 кг2, што го прави лесен за носење. Во комбинација со цврста конструкција, лаптопот ќе ве служи верно во секоја ситуација. Неговата тенка метална рамка со големина од 14.9 мм3 е изработена со пресечен премаз на секој агол, што дава модерно и првокласно чувство за дизајн и стил со карактер. Елегантна и моќна машина.

   HUAWEI MateBook 13 AMD Space gray

Почувствувајте ја силата

Напојуван со процесор AMD Ryzen 5 3500U, со интегрирана компјутерска моќ и 4-јадрен и 8-јадрен компјутер за 12мм процес, HUAWEI MateBook 13 ги надминува своите перформанси за 12%4. Благодарение на новата генерација на Radeon Vega 8 Graphics, визуелните перформанси се зголемени и за 11%.4 Ова е модерен лаптоп со совршен баланс на моќни перформанси.

HUAWEI  MateBook 13 AMD Ryzen 5 3500U processor


Брз одговор, огромен простор

Опремен со голема брзина SSD со PCIe NVMe и DDR4 RAM архитектура, HUAWEI MateBook 13 обезбедува пет пати5 повеќе капацитет за читање и три пати5 повеќе капацитет за пишување од SATA SSDs. Максималната брзина на читање и пишување е зголемена за повеќе од 50%6 во споредба со едноканалната архитектура, драстично намалувајќи ја латентноста при користење на различни програми или чување и читање на податоци. Слободно изразете ја својата креативност со непречено и моќно искуство.


HUAWEI Matebook 13 AMD PCIe NVMe SSD &dual-channel architecture DDR4 RAM


Уживајте подолго

Големата батерија од 41.8 Wh (типична вредност)7 го одржува работниот тек подолго. Може да наплати до 50% за само 30 минути.8Одморете некое време и подготвени сте повторно да работите.


HUAWEI MateBook 13 AMD Large battery


Брза дисипација на топлина

Вентилаторот HUAWEI на Shark Fin 2.0 може да се излади уште побрзо со двоен вентилатор што постигнува 25% поголема брзина9 од вообичаените вентилатори. Брзо и тивко го подобрува протокот на струја за подобро работно искуство. Со оваа технологија, можете да уживате во континуиран и непречен проток на работа, дури и кога користите повеќе апликации или играте игри.


Huawei Share

Со само еден допир, вашиот паметен телефон и Huawei MateBook ќе се поврзат во „One“ супер уред, дури и без Интернет врска. По поврзувањето, екранот на вашиот паметен телефон ќе се појави на лаптопот. Ова ви овозможува лесно пренесување и управување со датотеки додека разговарате со колегите на вашиот телефон со користење на иста тастатура и глувче. Оваа Multi-screen соработка10 е одлична карактеристика на Huawei Share што го олеснува вашиот живот.

HUAWEI MateBook 13 AMD Huawei Share


Подготвени, притиснете, одете

Fingerprint Power Button на HUAWEI MateBook 13 има оптимизиран BIOS-систем што ви овозможува да го отворите и користите вашиот лаптоп во само еден чекор.11 Брз, безбеден и удобен за секој корисник.HUAWEI MateBook 13 AMD fingerprint  button


Мултифункционален полнач

HUAWEI MateBook 13 има USB-C полнач од 65 W, што е многу повеќе од обичен полнач. Исто така, поддржува HUAWEI SuperCharge за одредени паметни телефони на Huawei.12 Брз, еколошки и преносен уред што го олеснува вашиот живот.Почувствувај го звукот

Аудио системот Dolby Atmos®13 на HUAWEI MateBook 13 создава неверојатно и волшебно акустично искуство. Уживајте во длабочините на живи и богати звуци кои ја исполнуваат секоја честичка од просторот околу вас.


HUAWEI MateBook 13 AMD Sound effect Dolby Atmos


Лесно на очите

Модерниот и елегантен екран на HUAWEI MateBook 13 е дизајниран со сина контрола на светлината за да ги заштити вашите очи.14 Само изберете режим на удобност за очи и балансот на бојата ќе се прилагоди автоматски, водејќи сметка за вашите очи. Така, со оптимална удобност за видот, можете да работите и да се забавувате онолку колку што сакате.


HUAWEI  Matebook 13 AMD eye comfort mode

1.        FullView дисплејот се однесува на стандардниот стил на дисплеј со тесни ширини на рамката и со висок сооднос на екранот до тело. Метод за пресметување на односот екран-куќиште: зона АА / предна TP зона.

2.        Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Тежината на лаптопот со интегрирана графичка картичка е околу 1.31 кг. Вистинската тежина на производот може да варира, во зависност од конфигурацијата на производот, техниките на производство и методите за пресметување.

3.        Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Дебелината не ги вклучува подлогите. Вистинскиот производ може да варира.

4.        Податоците се споредуваат со AMD во однос на AMD Ryzen 5 2500U процесорот. Реалната употреба на уредот може да варира.

5.        Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Брзината на читање и запишување постојано користи податоци за тестирање. Реалната употреба на уредот може да варира.

6.        Податоците се од лабораториите на HUAWEI. Резултатите од тестот може да варираат во зависност од околината на тестот, софтверот и условите.

7.        Податоците се од лабораториите на HUAWEI.

8.        Податоците за тестот на полначот се од лабораториите на Huawei и се направени во околина со температура од 25°C и нивоа на влажност од 45% и 80%. Уредот се полни во режим на мирување или исклучен.

9.        Податоците за тестот на HUAWEI MateBook 13 се од лабораториите на Huawei.

10.     Достапно само на HUAWEI MateBook 13 со верзија 10.0.2.99 на PC Manager или подоцна и инсталирани сите потребни драјвери. Оваа одлика е достапна само на одредени паметни телефони на Huawei со EMUI 10.0 или понова верзија, или Honor телефони со EMUI10 / Magic UI 3.0 или понова верзија. Телефонот исто така мора да има NFC способности.

11.     Достапно само на HUAWEI MateBook 13 со сите потребни драјвери претходно инсталирани.

12.     Полначот од 65 W е компатибилен со следниве телефони со HUAWEI SuperCharge: HUAWEI P40 Pro, HUAWEI P40, HUAWEI Mate 30 Pro, HUAWEI Mate 30, HUAWEI P30 Pro, HUAWEI Xs, HUAWEI Mate X, HUAWEI nova 5, HUAWEI nova 5 Pro. Huawei планира да го обнови списокот наскоро. Вистинските перформанси на батеријата зависат од телефонскиот систем. Ажурирајте го телефонот до најновата верзија за да уживате во најдоброто искуство со батеријата. Полначот од 65 W поддржува различни стандардни излези, вклучувајќи 5V / 2A, 9V / 2A, 12V / 2A, 15V / 3A, 20V / 3.25A. Вистинскиот излез варира според уредот.

13.     Dolby Atmos® може да се користи со слушалки.

14.     Достапно само на HUAWEI MateBook 13 со PC Manager верзија 9.1 или понова верзија, ги има сите достапни драјвери. Ефектите од вистинското намалување на сината светлина може да се разликуваат како резултат на разликите во должината на брановите помеѓу изворите на светлина. Немедицински производ и не обезбедува третман.