Бренд: Asus
Краток опис: Лаптоп ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MU-QR070W / Win 11 Home , П...
Достапност:
Шифра: 57399
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 124,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

109,999 Ден.
48 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 2,292 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Лаптоп ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MU-QR070W / Win 11 Home , Процесор Intel® Core™ Ultra 7 Processor 155H (24MB Cache / up to 4.8 GHz / 16 cores / 22 Threads) ; Intel® AI Boost NPU , РАМ Меморија 16GB 4800MHz DDR5, Диск 1TB M.2 SSD PCIE NVME, N/A, NVIDIA® GeForce RTX4050 6GB GDDR6 with ROG Boost, BT 5.0 / 802.11ac, Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB, Metal chassis, AURA, 5xUSB (1x2.0, 2x3.0, 1x3.1 type C), HDMI 1.4, Mini display port, Clickpad, 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion, 16" 240Hz WQXGA (2560 x 1600), Windows 11 Home, PN: 90NR0IU1-M003B0
Големина на диск 1TB
Големина на екран 16 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 6GB
Оперативен систем Windows 11 Home
Процесор i7
РАМ Меморија 16GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING