Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MI-QR114W / Win 11 Home , Процесор...
Достапност:
Шифра: 57572
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 164,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

144,279 Ден.
12 РАТИ: 12,383 Ден.
24 РАТИ: 6,372 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MI-QR114W / Win 11 Home , Процесор Intel® Core™ Ultra 9 Processor 185H (24MB Cache / up to 5.1 GHz/ 16 cores / 22 Threads) ; Intel® AI Boost NPU  , РАМ Меморија 32GB LPDDR5X, Диск 1TB M.2 SSD PCIE NVME, N/A, NVIDIA® GeForce RTX4070 8GB GDDR6 with ROG Boost, BT 5.0 / 802.11ac, Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB, Metal chassis, AURA, 5xUSB (1x2.0, 2x3.0, 1x3.1 type C), HDMI 1.4, Mini display port, Clickpad, 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion, 16" 240Hz WQXGA (2560 x 1600), Windows 11 Home, PN: 90NR0IS1-M007J0
Големина на диск 1TB
Големина на екран 16 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 8GB
Оперативен систем Windows 11 Home
Процесор i9
РАМ Меморија 32GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING