Бренд: MIDEA
Краток опис: Midea FOREST WIFI SMART KIT серија MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW/MOX3...
Достапност:
Шифра: 76623
Гаранција (дена): 1830
Редовна Цена: 43,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

35,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 1,500 Ден.
48 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 750 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Midea FOREST WIFI SMART KIT серија MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW/MOX330-18HFN8-QRD0GW, DC ИНВЕРТЕР Клима уред, 18000BTU, 5300W на ладење, 5600W на греење, Скриен Дисплеј, R32 Гас, GMCC TOSHIBA компресор, Греење до минус 15 степени, Работна температура -15 до +50 степени, SEER (Ладење) 6.7, SCOP (Греење просек) 4.1, Авто рестарт функција, Тајмер, Меморија на позицијата на отворот за дување, Смарт дијагностика + детекција на течење гас, Турбо мод, A++ на ладење, А+ на греење, Идеална за простории до 45м2, Бучност на внатрешна единица 55 дб, Бучност на надворешна единица 63дб, Проток на воздух внатрешна единица 840/680/540, Тежина внатрешна единица 10.5 кг, Тежина надворешна единица 35.1 кг, Димензии внатрешна единица 302x957x213 мм, Димензии надоврешна единица 554x800x333мм
WiFi/Smart Да
Боја Бела
Греач на компресор Не
Капацитет 18000 btu 5.5kw
Тип на уред Инвертер