Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 7 16GB black, Dual SIM, 4G LTE, 6.26 inches (~81.5%
Достапност:
Шифра: 72672
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 2408

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 7 16GB black, Dual SIM, 4G LTE, 6.26 inches (~81.5% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1520 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Chipset: Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14 nm), CPU: Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 Silver), GPU: Adreno 506, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 1T, RAM: 2GB, Primary Camera: 12MP+2MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 9, Sensors: Accelerometer Fingerprint(rear-mounted) proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery, Dimensions: 158.7 x 75.6 x 8.5 mm
Можеби ќе Ве интересира