Дознајте први за сите новости!

Samsung Galaxy S8 NEW 2017
Samsung Galaxy S8 NEW 2017

Samsung Galaxy S8 NEW 2017


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 38,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 1625 Ден.
Клуб Акција: 33,999 Ден.
48 Рати Без Камата 813 Ден.
Бренд: Samsung
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 70375
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Samsung Galaxy S8 NEW 2017, Arctic Silver, 5.8 inches Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1440 x 2960 pixels, Corning Gorilla Glass 5, Chipset: Exynos 8895 Octa Core, CPU: Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz), GPU: Mali-G71 MP2, Internal Memory: 64 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 4GB, Primary Camera: 12 MP, f/1.7, 26mm, phase detection autofocus, OIS, LED flash, Secondary Camera: 8 MP, f/1.7, autofocus, 1440p@30fps, dual video call, Auto HDR, OS: Android OS, v7.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0, A2DP, LE, aptX, GPS, NFC, Sensors: Iris scanner, fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, heart rate, SpO2, Battery: Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, Dimensions: 148.9 x 68.1 x 8 mm, Weight: 155 gr, P/N: SM-G950FZSASEE
Напреден Филтер
Бренд Samsung
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 4GB
Платежни картички