Дознајте први за сите новости!

Xiaomi Redmi 4 Black
Xiaomi Redmi 4 Black

Xiaomi Redmi 4 Black


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 11,499 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 480 Ден.
Клуб Акција: 9,299 Ден.
48 Рати Без Камата 240 Ден.
Бренд: XIAOMI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 70101
Лагер:
* Подгрупа:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Xiaomi Redmi 4 Black, Dual SIM, 4G LTE, 5.0 inches (~72.3% screen-to-body ratio), Resolution:720 x 1280 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Chipset: Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430, CPU: Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53, GPU: Adreno 505, Internal Memory: 16 GB, RAM: 2GB, Primary Camera: 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 5 MP, f/2.2, 1080p, WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.1, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, OS: Android OS, v6.0.1 (Marshmallow), Battery: Non-removable Li-Ion 4100 mAh battery, Dimensions: 141.3 x 69.6 x 8.9 mm, Weight: 156 gr
Напреден Филтер
Бренд Xiaomi
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички