Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 3 Pro/16GB ROM/2GB RAM 4G LTE, Black color, Du
Достапност:
Шифра: 69636
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 1227

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro/16GB ROM/2GB RAM 4G LTE, Black color, Dual SIM, Display 5.5 inches, 1080 x 1920 pixels (403 ppi pixel density), Multitouch, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, MIUI 7.0, CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 & Dual-core 1.8 GHz Cortex-A72, Chipset Qualcomm MSM8956 Snapdragon 650, GPU Adreno 510, RAM 2 GB, Internal memory 16 GB, Primary Camera 16 MegaPixels, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash, Camera Feautures Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama, Video 1080p@30fps, Secondary Camera 5 MegaPixels, f/2.0, 1080p, LoudSpeaker, 3.5mm jack, Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by, Network GSM/HSPA/LTE, WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth v4.1, A2DP, LE, GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, Stereo FM radio, recording, microUSB v2.0, USB On-The-Go, Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, Removable Li-Po 4000 mAh battery, Operating system Android OS, v5.1.1 (Lollipop), Dimensions 150 x 76 x 8.7 mm, Weight 164 grams, P/N:
Напреден Филтер
Бренд Xiaomi
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 3GB

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.
Можеби ќе Ве интересира