Alfa печка на пелети LUCA, Црно-Црвена боја, моќност 8,5kw, загревање на површина од 110m3-140m3, 42-53 м2, максимлна потрошувачка на пелети 1.92 kg/h, минимално време на работа со полн резервоар 11h, максимално време на работа со полн резервоар 35h, капацитет на резервоарот 23кг, степен на искористеност 83%, пречник на приклучок за издув 80мм, оптимален провев на издувот 12Pa, максимална излезна сила на електрична енергија 450w, димензии (Ш х Д х В) 500мм х 470мм х 940мм, тежина на печка 110кг

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.

Alfa печка на пелети LUCA

  • Бренд: AlfaPlam
  • Краток опис: Alfa печка на пелети LUCA, Црно-Црвена боја, моќност 8,5kw, загр
  • Шифра: 67390
    Гаранција: 720 дена
    Лагер:
  • Редовна Цена: 48,050 Ден.
  • АКЦИСКА ЦЕНА

  • 43,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 48,050 Ден. Ден.

*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодветствуваaт со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.

Поврзани производи

ST TAC-18INV WIFI

ST TAC-18INV WIFI

ST TAC-18INV WIFI, Superior Technology, 18000 BTU SMART ИНВЕРТЕР Климатизер, Поврзување и целосна ко..

Редовна Цена 38,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

34,999 Ден.

PANASONIC CS-Z50TKEW/CU-Z50TKE

PANASONIC CS-Z50TKEW/CU-Z50TKE

PANASONIC CS-Z50TKEW/CU-Z50TKE, ETHEREA, ПРЕМИУМ ИНВЕРТЕР Климатизер со тенок модерен дизајн MADE I..

Редовна Цена 81,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

77,999 Ден.

ST TAC-09SOO

ST TAC-09SOO

ST TAC-09SOO, Superior Technology, 9000 BTU ON/OFF Климатизер, Ладење 2.64KW и Греење 2.78KW, Скриен..

Редовна Цена 14,499 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

12,999 Ден.

ST EDGE 23

ST EDGE 23

ST EDGE 23, Superior technlogy, Котел на пелети за централно греење, Моќност 23KW, Црвен со сиви стр..

Редовна Цена 81,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

77,999 Ден.

PANASONIC CS-UE18RKE

PANASONIC CS-UE18RKE

PANASONIC CS-UE18RKE, ИНВЕРТЕР Климатизер MADE IN MALAYSIA - 100% PANASONIC, 5 години гаранција на к..

Редовна Цена 59,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

52,999 Ден.

Victoria Прав ќунец Црн

Victoria Прав ќунец Црн

Victoria Прав ќунец Црн, 0.25м, 150..

Редовна Цена 349 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

299 Ден.

SUNNY ATR2000

SUNNY ATR2000

SUNNY ATR2000, Инфраред греалка, 2000W, Не го суши воздухот, Термостат, Може да се ипотребува и надв..

Редовна Цена 1,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

1,799 Ден.

ST HYDRO KAMIN 15

ST HYDRO KAMIN 15

ST HYDRO KAMIN 15, Superior technology, Камин на пелети за централно греење, Црн со црвен страничен ..

Редовна Цена 71,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

65,999 Ден.

Прав ќунец за пелети

Прав ќунец за пелети

Прав ќунец за пелети, 0.5м, Дијаметар: f80mm..

Редовна Цена 239 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

219 Ден.

ST GAC-12INV WIFI

ST GAC-12INV WIFI

ST GAC-12INV WIFI, Superior Technology, 12000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер сo вграден WiFi, Ладење 3.20KW..

Редовна Цена 25,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

21,999 Ден.

Beurer GERMANY Filter SET LR 3

Beurer GERMANY Filter SET LR 3

Beurer GERMANY Filter SET LR 330, Сет од филтри за замена на модел на апарат за прочистување воздух ..

Редовна Цена 999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

899 Ден.

ST FH-06HE

ST FH-06HE

ST FH-06HE, Superior Technology, Хоризонтална греалка, 2000W, 2 нивоа на греење 1000/2000W, заштита ..

Редовна Цена 849 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

699 Ден.

Kрив ќунец за пелети

Kрив ќунец за пелети

Kрив ќунец за пелети, 90 степени, Дијаметар: f80mm..

Редовна Цена 299 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

279 Ден.

Skladova Tehnika LUX

Skladova Tehnika LUX

Skladova Tehnika LUX, камин на цврсто гориво со челична плотна, Боја Сива/Црна, Камин кој може да ко..

Редовна Цена 13,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА

9,999 Ден.

Тагови: Ладење и Греење, Цврсто гориво Пелети, Камини и печки на пелети