Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A405 Galaxy A40 Black, Dual Sim, 5.9 Inch Super AMOLE
Достапност:
Шифра: 47978
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 4599

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Samsung SM-A405 Galaxy A40 Black, Dual Sim, 5.9 Inch Super AMOLED capacitive touchscreen, Multitouch, Chipset: Exynos 7885 (14 nm), Octa-core (2x1.77 GHz Cortex-A73 & 6x1.59 GHz Cortex-A53), GPU: Mali-G71 MP2, Internal Memory: 64GB, Memory Card Slot Up to 256 GB, RAM: 4GB, Primary Camera: 16.0 MP and 5 MP f/2.2, 12mm (ultrawide) FHD (1920 x 1080) @30fps, Front Camera: 25 MP f/2.0), OS: Android v 9.0 (Pie), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Sensors: Fingerprint Proximity Accelerometer Compass Gyroscope, Non-removable Li-Ion 3100 mAh battery, P/N: SM-A405FZKDSEE