Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Y6 (2019) Brown, 6.09" IPS LCD capacitive Multitouch Scre
Достапност:
Шифра: 47899
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 4020

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Y6 (2019) Brown, 6.09" IPS LCD capacitive Multitouch Screen 720 x 1560 pixels 19.5:9 ratio, Dual SIM, CPU: Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53, 2GB RAM memory, 32GB internal memory, Chipset: Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm), GPU: PowerVR GE8320, Android 9.0 (Pie), Back camera 13 MP autofocus LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, 8 Megapixels Front camera LED flash, Sensors: Accelerometer proximity, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Li-Pro 3020 mAh battery
Можеби ќе Ве интересира