Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A920 Galaxy A9 2018 Black, Dual Sim, 6.3 Inch Super A
Достапност:
Шифра: 47231
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 1472

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Samsung SM-A920 Galaxy A9 2018 Black, Dual Sim, 6.3 Inch Super AMOLED capacitive touchscreen, Multitouch 2220 x 1080 (FHD+), Octa-core 2.2GHz and 1.8GHz Cortex-A53, Internal Memory: 128 GB, Memory Card Slot Up to 256 GB, RAM: 6GB, Primary Camera: 24.0 MP + 5.0 MP + 10.0 MP + 8.0 MP FHD (1920 x 1080) @30fps, Front Camera: Dual 24 MP, OS: Android v8.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 5.0 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Sensors: Accelerometer Fingerprint Sensor Gyro Sensor Geomagnetic Sensor Hall Sensor RGB Light Sensor Proximity Sensor , Non-removable Li-Ion 3800 mAh battery, Dimensions: 162.5 x 77.0 x 7.8mm, P/N: SM-A920FZKDSEE

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.
Можеби ќе Ве интересира