Бренд: Blackview
Краток опис: Blackview A30 Black, Dual SIM, 5.5" IPS 1132x540, 3G: 2100/900 M
Достапност:
Шифра: 47133
Гаранција (дена): 360
Прегледи: 7230

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Blackview A30 Black, Dual SIM, 5.5" IPS 1132x540, 3G: 2100/900 MHz, Chipset: Mediatek MT6580A, CPU: Quad-Core 1.5 GHz ARM Cortex-A7, Internal Memory: 16GB up to 64GB, RAM: 2GB, Primary Camera: 8 Megapixel With LED Flash, Seconday Camera: 5 Megapixel, A-GPS, GPS, Bluetooth 4.0, Sensors: Accelerometer/ Proximity Sensor/ Light, OS: Android 8.0 , Battery: Removable Lithium-Ion 2500 mAh
Можеби ќе Ве интересира