Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei Y5 (2018) Dura Black, 5.45" LCD capacitive Multitouch Scr
Достапност:
Шифра: 46543
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 5366

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei Y5 (2018) Dura Black, 5.45" LCD capacitive Multitouch Screen 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density), Dual SIM, CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53, 16GB internal memory, 2GB RAM memory, Android 8.1 (Oreo), Chipset Mediatek MT6739, GPU PowerVR GE8100, Back camera 8 MP autofocus dual-LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, 5 Megapixels Front camera LED flash, Sensors: Accelerometer proximity, HD video recording 720p, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Li-Pro 3200 mAh battery, Dimensions: 146.5 x 70.9 x 8.3 mm, Weight: 142 gr
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB