Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A600 Galaxy A6 2018 Black, Dual Sim, 5.6 Inch Super A
Достапност:
Шифра: 46522
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 5667

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Samsung SM-A600 Galaxy A6 2018 Black, Dual Sim, 5.6 Inch Super AMOLED capacitive touchscreen, Resolution: 1480 x 720 pixels, Multitouch, Chipset: Exynos 7870 Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53, GPU: Mali-T830 MP1, Internal Memory: 32 GB, Memory Card Slot Up to 256 GB, RAM: 3GB, Primary Camera: 16 Megapixels, 4608 x 3456 Pixels, Hd Video-Recording 1080p, Front Camera: Dual 16 MP, OS: Android v8.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Sensors: Proximity sensor Accelerometer Compass Gyroscope, Fingerprint Sensor, Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, Dimensions: 149.9 x 70.8 x 7.7 mm, P/N: SM-A600FZKNSEE
Напреден Филтер
Бренд Samsung
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 3GB