Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei P20 lite Black, 4G LTE, Dual Sim, 5.84" LTPS IPS LCD capa
Достапност:
Шифра: 46255
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 8169

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei P20 lite Black, 4G LTE, Dual Sim, 5.84" LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1080 x 2280 pixels, CPU: Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), Chipset: HiSilicon Kirin 659, GPU: Mali-T830 MP2, Internal Memory: 64 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 4GB, Primary Camera: Dual 16 MP + 2 MP f/2.2, phase detection autofocus, LED flash, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama, Secondary Camera: 16 MP, autofocus, f/2.0, 1080p, OS: Android 8.0 (Oreo), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.1, A2DP, EDR, LE, GPS, NFC, FM radio, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Battery: Non-removable Li-Po 3000 mAh, Dimensions: 148.6 x 71.2 x 7.4 mm, Weight: 145 gr
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 4GB
Можеби ќе Ве интересира