Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P SMART Black, 5.65" IPS LCD capacitive Multitouch Screen
Достапност:
Шифра: 46148
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 1664
Редовна Цена: 12,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА

10,999 Ден.
24x КЛУБ РАТА 12,999 Ден. Ден.

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P SMART Black, 5.65" IPS LCD capacitive Multitouch Screen, Resolution 2160 x 1080 pixels 18:9 ratio (~427 ppi density), Hybrid Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 32GB internal memory, 3GB RAM memory, Android 8.0 (Oreo), Chipset HiSilicon Kirin 659, GPU Mali-T830 MP2, Primary camera Dual: 13 MP + 2 MP, Secondary Camera: 8 MP, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass, FHD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, microSD, Front glass, Aluminum body, Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 3GB

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.
Можеби ќе Ве интересира