-20%
HUAWEI Mate 10 lite Black

HUAWEI Mate 10 lite Black

0 рецензии Нарачки (0)

Краток опис

HUAWEI Mate 10 lite Black, 5.9" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 1080 x 2160 pixels, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 64GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 659, GPU Mali-T...
Редовна Цена
19,999 Ден.
КЛУБ ЦЕНА
15,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 19,999 Ден. Ден.
Бренд: Huawei
Шифра: 45774
Гаранција: 720 дена
Прегледи: 669
Лагер:
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодветствуваaт со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.

Опис на производ

HUAWEI Mate 10 lite Black, 5.9" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 1080 x 2160 pixels, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 64GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 659, GPU Mali-T830 MP2, Android 7.0 (Nougat), Camera Dual: 16 MP + 2 MP, LED flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, Secondary camera Dual 13 MP f/2.0 + 2 MP, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Non-removable Li-Ion 3340 mAh battery

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.