Дознајте први за сите новости!

HUAWEI P9 lite mini Silver
HUAWEI P9 lite mini Silver

HUAWEI P9 lite mini Silver


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 9,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 417 Ден.
Клуб Акција: 8,499 Ден.
48 Рати Без Камата 209 Ден.
Бренд: HUAWEI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 45767
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
HUAWEI P9 lite mini Silver, 5`` IPS LCD capacitive Multitouch Screen 720x1280 pixels resolution, Dual SIM, CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53, 16GB internal memory, 2GB RAM memory, Android 7.0 (Nougat), Chipset Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425, GPU Adreno 308, Back camera 13 MP autofocus dual-LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, 5 Megapixels Front camera LED flash, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity, HD video recording 720p, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.0, micro USB, Non-removable Li-Ion 3020 mAh battery
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички