Дознајте први за сите новости!

Xiaomi Note 4x 16GB Black Color
Xiaomi Note 4x 16GB Black Color

Xiaomi Note 4x 16GB Black Color


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 9,599 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 400 Ден.
Клуб Акција: 8,299 Ден.
48 Рати Без Камата 200 Ден.
Бренд: XIAOMI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 45630
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Xiaomi Note 4x 16GB Black Color, Dual SIM, 4G LTE, 5.5 inches (~72.7% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 1920 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, Chipset: Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625, CPU: Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53, GPU: Adreno 506, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 256 GB, RAM: 3GB, Primary Camera: 13 MP f/2.0 phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 5 MP f/2.0, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2 A2DP LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android OS, v6.0.1 (Marshmallow), Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 4100 mAh battery, Dimensions: 151 x 76 x 8.5 mm, Weight: 165 gr
Напреден Филтер
Бренд Xiaomi
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 3GB
Платежни картички