Дознајте први за сите новости!

HUAWEI Y6 (2017) Black
HUAWEI Y6 (2017) Black

HUAWEI Y6 (2017) Black


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 7,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 334 Ден.
Клуб Акција: 6,799 Ден.
48 Рати Без Камата 167 Ден.
Бренд: HUAWEI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 45597
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
HUAWEI Y6 (2017) Black, 5`` IPS LCD capacitive Multitouch Screen 720x1280 pixels resolution, Dual SIM, CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53, 16GB internal memory, 2GB RAM memory, Android OS v6.0, Chipset Mediatek MT6737T, GPU Mali-T720MP2, Back camera 13 MP autofocus dual-LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, 5 Megapixels Front camera LED flash, Sensors: Accelerometer proximity compassd, HD video recording 720p, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.0, micro USB, Li-Pro 3000 mAh battery
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички