Дознајте први за сите новости!

Samsung SM-J530F Galaxy J5 (2017)
Samsung SM-J530F Galaxy J5 (2017)

Samsung SM-J530F Galaxy J5 (2017)


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 12,599 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 525 Ден.
Клуб Акција: 10,999 Ден.
48 Рати Без Камата 263 Ден.
Бренд: Samsung
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 45524
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Samsung SM-J530F Galaxy J5 (2017), Gold Color, Dual SIM, 5.2 inches Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 720 x 1280 pixels, CPU: Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53, Chipset: Exynos 7870 Octa, GPU: Mali-T830MP2, Internal Memory: 16 GB, RAM: 2 GB, Primary Camera: 13 MP, f/1.7, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 13 MP, f/1.9, OS: Android 7.1 (Nougat), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth: 4.2, A2DP, GPS, NFC, FM radio, Sensors: Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Battery: Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, Dimensions: 146.2 x 71.3 x 7.9 mm, P/N: SM-J530FZDDSEE
Напреден Филтер
Бренд Samsung
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички