Дознајте први за сите новости!

Huawei Nova Smart
Huawei Nova Smart

Huawei Nova Smart


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 11,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 500 Ден.
Клуб Акција: 9,999 Ден.
48 Рати Без Камата 250 Ден.
Бренд: HUAWEI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 45332
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Huawei Nova Smart, Gray, 4G LTE, 5`` IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1280 x 720 Pixels, CPU: Octa-Core 4x1.4GHz ARM Cortex-A53+ 4x1.1 GHz ARM Cortex-A53, Chipset: Qualcomm Snapdragon 435 MSM8917, GPU: Qualcomm Adreno 505, Internal Memory: 16GB up to 128GB, RAM: 2GB, Primary Camera: 13 Megapixels with LED and AF Rear Camera, Secondary Camera: 5 Megapixels, OS: Android 6.0 Marshmallow, WiFi: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Dual Band, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth v4.2, GPS, Sensors: Fingerprint, Accelerometer, Compass, Light sensor, Proximity, Battery: Non-Removable 3,020 mAh Lithium-Polymer, Dimensions: 143.5 x 69.9 x 7.6 mm, Weight: 138 Gr, P/N:
Платежни картички