Дознајте први за сите новости!

Huawei Y6 II compact
Huawei Y6 II compact

Huawei Y6 II compact


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 8,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 375 Ден.
Клуб Акција: 6,999 Ден.
48 Рати Без Камата 188 Ден.
Бренд: HUAWEI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 44918
Лагер:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Huawei Y6 II compact, Gold, 4G LTE, Dual SIM, 5`` IPS LCD capacitive, Multitouch, Resolution: HD ready 720 x 1280 pixels, 16.7M Colors, Scratch Resistant, CPU: Quad Core 1.3 GHz, Chipset: MediaTek, MT6735P, GPU: Mali T720, Internal Memory: 16 GB, MicroSD Up to 128 GB, RAM: 2GB, Primary Camera: 13 Megapixels, Hd Video-Recording With 1080p, Dual-LED Flash, Front Camera: 5.0 Megapixels with Front Camera Flash, OS: Android 5.1 (Lollipop), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, LTE 50 Mbps, HSPA plus, LTE CAT4 150 Mbps DL, GPS, Sensors: Proximity Sensor, Accelerometer, Ambient Light, G-Sensor, Dimensions: 145 x 73 x 8 mm, Weight: 140g, Battery: Li-Ion 2200 mAh, (Removable)
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички