Дознајте први за сите новости!

HUAWEI P8 Lite Black
HUAWEI P8 Lite Black

HUAWEI P8 Lite Black


 
Прикажи ja достапностa на овој производ
Производот е достапен на следните локации
Редовна Цена: 9,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА x 417 Ден.
Клуб Акција: 8,499 Ден.
48 Рати Без Камата 209 Ден.
Бренд: HUAWEI
Гаранција (Дена): 730
Шифра: 42976
Лагер:
* Подгрупа:
  
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
HUAWEI P8 Lite Black, with 4G LTE and NFC, Dual SIM, 5`` IPS LCD capacitive Multitouch Screen HD ready 720x1280 pixels resolution, Corning Gorilla Glass 3 back panel, CPU Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53, 16GB internal memory, 2GB RAM memory, Android OS 5.0.2, Chipset HiSilicon Kirin 620, Mali-450MP4 GPU, 13 Megapixels back camera with autofocus and dual LED flashlight, Optical image stabilization, Geo tagging, touchfocus, face and smile detection, HDR, panorama, 5 Megapixels Front camera 720p, FullHD video recording, FM radio, GPS with A-GPS/GLONASS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.0, micro USB, Non removabke 2200 mAh battery
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 2GB
Платежни картички