Бренд: Asus
Краток опис: ASUS PRIME Z370-P , Intel® Socket 1151 for 8th Generation Core™
Достапност:
Шифра: 24778
Гаранција (дена): 1050
Прегледи: 1191

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS PRIME Z370-P , Intel® Socket 1151 for 8th Generation Core™ Processors, Chipset: Intel® Z370, Memory: 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3300(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory, Integrated Graphics Processor- Intel® HD Graphics support, Supports AMD 2-Way CrossFireX™ Technology, 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16, x8/x4+x4) *,1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (max at x4 mode), 4 x PCIe 3.0/2.0 x1, 2 x M.2 Socket 3*1, with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode), 4 x SATA 6Gb/s port(s), gray, Support Raid 0, 1, 5, 10, Intel® Optane™ Memory Ready, gray, Support Raid 0, 1, 5, 10, LAN: Realtek® RTL8111H, 1 x Gigabit LAN Controller(s), ASUS LAN Guard, 1 x PS/2 keyboard/mouse combo port(s), 1 x DVI-D, 1 x HDMI, 1 x LAN (RJ45) port(s), 4 x USB 3.1 Gen 1 (blue) Type-A, 2 x USB 2.0, 3 x Audio jack(s)
Напреден Филтер
Бренд Asus
Сокет LGA 1151
Можеби ќе Ве интересира