Бренд: Asus
Краток опис: ASUS TURBO-RTX2080-8G, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX 2080,
Достапност:
Шифра: 17042
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Онлајн цената важи само за купување преку веб страната на Сетек се од техника.
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS TURBO-RTX2080-8G, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX 2080, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL®4.5, Engine Clock: OC Mode - GPU Boost Clock: 1740 MHz, GPU Base Clock: 1515 MHz, Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock: 1710 MHz, GPU Base Clock: 1515 MHz, CUDA Core: 2944, Memory Clock: 14000 MHz (OC Mode), 11010 MHz (Gaming Mode) (Default), Memory Interface: 256-bit, Digital Max Resolution: 7680x4320, Interface: HDMI x 1, Display Port x 2, USB Type-C Support: Yes x1, HDCP Support, Power Connectors 1 x 6-pin, 1 x 8-pin, PN:90YV0C31-MONMOO
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • sda
  • bt
  • smartphones