Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING, Graphics Engine: NVIDIA GeFor
Достапност:
Шифра: 16882
Гаранција (дена): 1050
Прегледи: 399

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING, Graphics Engine: NVIDIA GeForce GTX 1070, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL: OpenGL 4.5, Video Memory: GDDR5 8GB, GPU Boost Clock: 1860 MHz , GPU Base Clock: 1657 MHz, CUDA Core: 1920, Memory Clock: 8 Gbps, Memory Interface: 256-bit, Digital Max Resolution: 7680 x 4320, Interface: DVI x 1, HDMI x 2, Display Port x 2, HDCP Support, Dimensions: 29.8cm x 13.4cm x 4cm, Accessories: 2 x ROG Velcro Hook & Loop
Напреден Филтер
Бренд Asus
Слот PCI-E

Напиши коментар

Ве молиме Логирајте се или Регистрирај се за да поставите коментар.
Можеби ќе Ве интересира