Бренд: Koper
Краток опис: KOPER Karina, печка на пелети, Номинална моќ на греење: 10 KW, И
Достапност:
Шифра: 68415
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 1439

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
KOPER Karina, печка на пелети, Номинална моќ на греење: 10 KW, Излез на димни гасови: 80 mm, Капацитет на загревање m3: 170, Капацитет на загревање m2: 60, Енергетска ефикасност: 92, Редуцирана излезна топлина 4.2 KW, Капацитет на резервоар 18 Kg, Дијаметар на примарната цевка за согорување 76 mm, Максимално согорување на гориво на час 2.1 Kg, Минимално согорување на гориво на час 1.1 Kg, Автономна работа при редуцирано загревање 22 h, Автономна работа при номинално загревање 8 h, Температура на издувна цевка при редуцирано загревање 98 C, Температура на издувна цевка при номинална излезна топлина 138 C, Потрошувачка на електрична енергија 340 W, Напон: 220 V / 50 Hz, Надворешни димензии: 450х480х1100 mm, Тежина: 126 Kg
Напреден Филтер
Бренд Koper
Можеби ќе Ве интересира