Бренд: Ariston
Краток опис: ARISTON ALYS PLUS 35 MUD0 R32 12000 BTU ПРЕМИУМ ИНВЕРТЕР Климати
Достапност:
Шифра: 72271
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 1454

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ARISTON ALYS PLUS 35 MUD0 R32 12000 BTU ПРЕМИУМ ИНВЕРТЕР Климатизер, Ладење 3.5KW и Греење 3.5KW, Скриен Дисплеј, SEER за ладење 6.1, SCOP за греење: 4.04, Ароматерапија функција, Филтер против миризби, Сензор за протекување гас, Мемориска функција, Турбо функција, Бучност на внатрешна единица Мин: 36dB, Макс: 52dB, Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 927kwh, Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 184kwh, Нормална работна температура: -15 to 43 C, R32 еколошки гас, A++ енергетска класа во ладење, A++ енергетска класа во греење, Далечински управувач