Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei P20 Black, 4G LTE, Dual Sim, 5.8" LTPS IPS LCD capacitive
Достапност:
Шифра: 46372
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 4113

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei P20 Black, 4G LTE, Dual Sim, 5.8" LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1080 x 2240 pixels, CPU: Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), Chipset: Hisilicon Kirin 970, GPU: Mali-G72 MP12, Internal Memory: 128 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 4GB, Primary Camera: Dual: 12 MP (f/1.8 1/2.3" 1.55µm OIS) + 20 MP B/W (f/1.6, 27mm), Leica optics, 2x lossless zoom, phase detection and laser autofocus, LED flash, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama, Secondary Camera: 16 MP, autofocus, f/2.0, 1080p, OS: Android 8.0 (Oreo), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.1, A2DP, EDR, LE, GPS, NFC, FM radio, Sensors: Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, color spectrum, Battery: Non-removable Li-Po 4000 mAh, Dimensions: 149.1 x 70.8 x 7.7 mm, Weight: 165 gr
Напреден Филтер
Бренд Huawei
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 6GB RAM
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • smartphones
  • Mali_aparati_Fevruari_2020
  • BT
  • TV
  • grejni tela
  • Gaming Flaer Vol 2 2019