Бренд: Alcatel
Краток опис: Alcatel 1S 2019 (5024F) black, 5.5" IPS LCD capacitive Multitouc
Достапност:
Шифра: 48424
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Alcatel 1S 2019 (5024F) black, 5.5" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 720 x 1440 pixels, 4G, Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), CPU: Octa-core 1.6 GHz Cortex-A55, 64GB internal memory, 4GB RAM memory, microSD up to 128 GB (uses shared SIM slot), Chipset: Unisoc SC9863A, GPU: Octa-core 1.6 GHz Cortex-A55, Android 9.0, Rear camera Dual: 13MP+2MP , Secondary Single camera: 5MP, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity, GPS with A-GPS support, WiFi, microUSB 2.0, BT 4.2, Non-removable Li-Ion 3060 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 4GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Gaming
  • TV
  • smartphones
  • Mali_aparati_Fevruari_2020
  • BT
  • grejni tela