Бренд: Asus
Краток опис: ASUS Z170 PRO GAMING, Intel® Socket 1151 for 6th Generation Core
Достапност:
Шифра: 24718
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Онлајн цената важи само за купување преку веб страната на Сетек се од техника.
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS Z170 PRO GAMING, Intel® Socket 1151 for 6th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors, Chipset: Intel® Z170, Memory: 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 up to 3400MHz(O.C.), Integrated Graphics Processor, Supports NVIDIA® Quad-GPU SLI and AMD Quad-GPU CrossFireX, Expansion Slots: 2 x PCIe 3.0/2.0 x16, 3 x PCIe 3.0/2.0 x1, 8-Channel High Definition Audio, Back I/O Ports: 1 x PS/2, 1 x DVI, 1 x D-Sub, 1 x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x LAN, 2 x USB 3.1, 4 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x Optical S/PDIF, 5 x Audio jack(s), Internal I/O Ports: 1 x M.2 Socket 3, 1 x COM port(s), 1 x Clear CMOS, Accessories: I/O Shield, 1 x M.2 Screw Package, 1 x SLI bridge
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • sda
  • bt
  • smartphones