Бренд: Asus
Краток опис: ASUS TURBO-RTX2070-8G-EVO, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX\
Достапност:
Шифра: 17062
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Онлајн цената важи само за купување преку веб страната на Сетек се од техника.
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS TURBO-RTX2070-8G-EVO, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX\ 2070, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL: OpenGL 4.5, Video Memory: GDDR6 8GB, Engine Clock: OC Mode - GPU Boost Clock : 1650 MHz , GPU Base Clock : 1410 MHz, Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1620 MHz , GPU Base Clock : 1410 MHz, CUDA Core: 2304, Memory Clock: 14000 MHz, Memory Interface: 256-bit, Resolution: Digital Max Resolution:7680x4320, Interface: HDMI Output : Yes x 2 (Native) (HDMI 2.0b), Display Port : Yes x 2 (Native) (DisplayPort 1.4), HDCP Support : Yes (2.2), Maximum Display Support: 4, NVlink/ Crossfire Support: No, Recommended PSU: 550W, Power Connectors: 1 x 8-pin, Accessories: 1 x CD, 1 x Quick Guide, Software: ASUS GPU Tweak II & Driver, Dimensions: 26.8 x 11.3 x4 Centimeter, 90YV0CE0-M0NA00
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • sadas
  • sasdsadsda
  • sadasd
  • sda
  • SDA