Бренд: Asus
Краток опис: ASUS TURBO-RTX2070-8G, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX 2070,
Достапност:
Шифра: 17045
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Онлајн цената важи само за купување преку веб страната на Сетек се од техника.
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS TURBO-RTX2070-8G, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX 2070, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL®4.5, Engine Clock: OC Mode - GPU Boost Clock : 1650 MHz , GPU Base Clock : 1410 MHz, Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1620 MHz , GPU Base Clock : 1410 MHz, CUDA Core: 2304, Memory Clock: 14000 MHz, Memory Interface: 256-bit, Digital Max Resolution: 7680x4320, Interface: HDMI x 1, Display Port x 2, USB Type-C Support: Yes x1, HDCP Support, Size: 26.8 x 11.3 x 4 Centimeter, PN:90YV0C80-M0NA00
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • sadas
  • sasdsadsda
  • sadasd
  • sda
  • SDA