Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P SMART 2019 Aurora blue, 6.21" LCD(LTPS) capacitive Mult
Достапност:
Шифра: 47503
Гаранција (дена): 720
Прегледи: 8366

Количина

Icon Поставете прашање за овој производ
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P SMART 2019 Aurora blue, 6.21" LCD(LTPS) capacitive Multitouch Screen, Resolution 2340 x 1080 pixels (~415 ppi density), Hybrid Dual SIM, CPU Octa-core (4xCortex A73 2.2 GHz + 4xCortex A53 1.7 GHz), Chipset HiSilicon Kirin 710, 3GB RAM memory, 64GB internal memory, Primary camera Dual: 13 MP + 2 MP, Secondary Camera: 8 MP, Sensors: Fingerprint Ambient light proximity compass, FHD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, Android 9+EMUI 9.0.1, Non-removable Li-Ion 3400 mAh battery
Можеби ќе Ве интересира